Co zawiera serwis Medicogen.pl?

Na stronie www.Medicogen.pl znajdą Państwo między innymi:
• wyczerpujące informacje na temat testów DNA na ojcostwo
• bazę artykułów z zakresu genetyki i testów DNA na ojcostwo
• rzetelne porady ekspertów

Elektroniczna wersja ulotki Medicogen.plAnaliza statystyczna

Na podstawie danych uzyskanych podczas rozdziału elektroforetycznego tworzy się profile genetyczne badanych osób. Różnice w długości fragmentów z tym samym starterem oznaczają różnice w sekwencji DNA w danym miejscu w genomie (mówimy wtedy o różnych allelach w danym loci). Profil genetyczny określa jakie wersje alleli znajdują się w poszczególnych loci.

Każdy człowiek ma charakterystycznyi niepowtarzalny układ takich alleli. Ponieważ nasz materiał genetyczny dziedziczymy po rodzicach, można też w ten sposób ustalić pokrewieństwo pomiędzy badanymi osobami.

Analiza statystyczna polega właśnie na porównaniu profili genetycznych dziecka i domniemanych rodzicow i wykonania serii statystycznych obliczeń mających ustalić prawdopodobieństwo, że badane osoby są spokrewnione, oraz ryzyko, że taki a nie inny ukaład alleli powstał na skutek przypadku.

Wiarygodny test na ojcostwo to test w ktorym wskaźnik ojcostwa wynosi ponad 99.999% zaś prawdpodobieństwo, że powstała zgodność jest wynikiem przypadku, jest marginalne.

Porady

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi ekspertami:
Znasz kogoś dla kogo informacje na stronie www.Medicogen.pl będą przydatne? Powiedz o nas swoim znajomym: medicogen@medicogen.pl
infolinia: 61 851 02 11