Co zawiera serwis Medicogen.pl?

Na stronie www.Medicogen.pl znajdą Państwo między innymi:
• wyczerpujące informacje na temat testów DNA na ojcostwo
• bazę artykułów z zakresu genetyki i testów DNA na ojcostwo
• rzetelne porady ekspertów

Elektroniczna wersja ulotki Medicogen.plIzolacja DNA

DNA w ludzkich komórkach jest zamknięte w strukturze zwanej jądrem komórkowym. Samo jądro także jest schowane głęboko w wewnętrznych strukturach komórki. Aby wizolować DNA cała tą konstrukcję należy rozbić, ale na tyle delikatnie, aby nie uszkodzić materiału genetycznego. Dodatkowo DNA związane jest z wieloma białkami pełniącymi role strukturalne, które należy usunąć gdyż uniemożliwiałyby skuteczną analizę materiału. Cały proces musi zostać przeprowadzony z niezwykła dokładnością i w sterylnych warunkach, gdyż najmniejsze zanieczyszczenie materiału może doprowadzić do zniekształcenia wyników.

Rozbicie struktur komórkowych odbywa się poprzez dodanie detergentu, który niszczy lipidowe błony komórkowe, dodawany jest także enzym proteinaza, który trawi białka wiążące DNA lub takie, które mogą doprowadzić do jego uszkodzenia.

Powstała w ten sposób mieszanina zostaje oczyszczona na kolumnach. DNA wiąże się ze złożem kolumny, zaś reszta struktur komórkowych zostaje odwirowana. Następnie już czyste DNA zostaje uwolnione ze złoża i zawieszone w postaci stężonego roztworu.

Porady

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi ekspertami:
Znasz kogoś dla kogo informacje na stronie www.Medicogen.pl będą przydatne? Powiedz o nas swoim znajomym: medicogen@medicogen.pl
infolinia: 61 851 02 11